Маска знову критикують: завод Tesla в Німеччині будують за кошти фонду, що керує спадщиною комуністичного режиму країни
Для будівництва заводу Tesla в німецькому Бранденбурзі майже 10 мільйонів доларів передасть трастовий фонд, який керує залишками спадщини комуністичного режиму Східної Німеччини. Це рішення розкритикували жертви цього режиму.
Про це повідомляє Associated Press.
Інформація про фінансування будівництва заводу трастовим фондом з’явилася в німецьких ЗМІ на тлі візиту Ілона Маска до Німеччини, де він зустрівся з владою федеральної землі Бранденбург. Вона начебто й санкціонувала виділення коштів.
У відповідь на це Асоціація представників жертв комуністичної тиранії (UOKG) заявила, що будівництво заводу Tesla вітає, але не розуміє, «чому влада землі Бранденбург допомагає третій найбагатшій людині світу» грошима, взятими в колишнього комуністичного режиму.
Керівник UOKG Дітер Домбровський зауважив, що віддані Tesla кошти можна було б спрямувати на будівництво шкіл, будинків для людей літнього віку, дитсадків — або й меморіалів жертвам комуністичного режиму.
Про кошти, до слова, стало відомо в 60-ту річницю зведення Берлінського муру — ця подія ознаменувала остаточний поділ німецької столиці на західну й комуністичну. Десятки німців зі Східної Німеччини загинули, намагаючись подолати мур.
Tesla поки не коментувала ситуації. Загальна оцінна вартість заводу компанії в Німеччині становить майже сім мільярдів доларів.
Маск оголосив про плани побудувати свій перший європейський завод і дизайнерський центр у німецькому муніципалітеті Грюнхайде, що в Бранденбурзі, наприкінці листопада 2020 року. Gigafactory 4 планували запустити 1 липня 2021 року, але потім перенесли на 2022-ий.
Рішення розмістити перший європейський завод компанії недалеко від Берліна дає американському бізнесмену напис на його автомобілях «Зроблено в Німеччині». Але це також означає необхідність дотримання місцевих норм, з якими вже зіткнувся Маск.
Влада Бранденбургу, де розташовується Грюнхайде, розраховує, що завод Tesla дозволить створити сім тисяч нових робочих місць. Очікується, що Tesla щорічно випускатиме там 150 тисяч електромобілів Tesla Model 3 та Model Y. У перспективі виробництво може зрости до 500 тисяч.
Це не перший випадок, коли компанія натрапляє на труднощі зі зведенням заводу в Німеччині. У грудні 2020 року будівництво призупинили через те, що в районі впали у сплячку змії. А сам Ілон Маск не так давно скаржився на німецьку бюрократію.
- Поділитися: