Мати українського режисера, політв'язня Олега Сенцова Людмила вважає свій лист до президента Росії Володимира Путіна, у якому просила помилувати сина, помилкою.

Про це Людмила Сенцова розповіла в інтерв'ю Громадському.

Мати політв'язня зазначила, що написала лист, бо сподівалася на милосердя Путіна.

«Я думала, знаєте, він православний, щойно повернувся зі святих місць. Дуже на милосердя сподівалася, що він відгукнеться», — розповіла Людмила Сенцова.

За її словами, від Кремля вона отримала дві дуже офіційні відповіді — «помилування можливе лише за особистого прохання Сенцова».

Зараз Людмила Сенцова, вважає свій лист помилкою.

«І я зрозуміла, що даремно це зробила. Взагалі не треба було писати. Хоча і знала, що ніби як не треба. Та подумала — а раптом? Якась надія була. А раптом хтось підтримає ще? І це буде та крапля, яка все змінить? Але зараз я знаю, що це вже не допоможе», — зазначила вона.

10 травня виповнюється 5 років з дня арешту Олега Сенцова. Велику частину цього терміну українські політв'язні провели в тюрмах Росії. Режисер і активіст Олег Сенцов, засуджений на 20 років за сфабрикованою справою, перебуває в колонії в місті Лабитнангі в Заполяр'ї. У 2018-му Олег 145 днів голодував із вимогою звільнити всіх українських політв'язнів Росії — тоді їх було понад 70 людей. 

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова

У Криму нині 56 людей за ґратами за свою віру, мусульманство, з них 55 — кримські татари (дані правозахисної організації «Кримська солідарність»). Загалом у Росії перебуваються 97 політв'язнів та 24 українських моряки (дані кампанії Letmypeoplego).

Поділитись: