Медіатори з PinchukArtCentre заявили, що їх усіх звільнили після створення профспілки

З PinchukArtCentre звільнили усіх 30 медіаторів та гідів після того, як вони створили профспілку для налагодження діалогу з керівництвом для розв’язання спільних проблем.

Про це медіатори PinchukArtCentre повідомили на сторінці своєї профспілки у Facebook.

«Ми не отримували від керівництва жодних повідомлень чи пояснень. Про те, що медіаторів і гідів вирішили позбутися, ми дізналися від ЗМІ — відповідну заяву зробив наш арт-директор Бйорн Гельдгоф на відкритті нової виставки… Очевидно, що справжня причина нашого звільнення полягає у створенні профспілки», — йдеться у повідомленні.

Там зазначили, що за два місяці існування профспілці вдалося домогтися права на лікарняні та оплачувані відпустки.

Надалі медіатори хотіли погодити з керівництвом посадові інструкції, унормувати термін випробувального періоду, припинити збір детальної інформації про них та членів їхніх родин, а також домогтися офіційного працевлаштування неповнолітніх і укладення колективного договору.

«Проте керівництво почало чинити спротив... Від деяких представників керівництва почали надходити прямі погрози звільнити увесь колектив. Від нас неодноразово вимагали перелік членів профспілки, а працівникам, що були активними профспілковими діячами, навіть намагалися заборонити вхід у PinchukArtCentre», — наголосили у профспілці.

Медіатори зазначили, що до кінця сподівалися на розуміння з боку керівництва.

Очільниця профспілки медіаторів центру Анастасія Бондаренко повідомила у коментарі hromadske, що вже колишні працівники планують направити лист до Держпраці, аби привернути увагу чиновників до того, як у Фонді Віктора Пінчука працевлаштовані люди.

На запитання, чи є у профспілки інформація про те, як далі працюватиме PinchukArtCentre, Бондаренко відповіла, що, за її інформацією, керівництво планує замінити медіаторів гідами, які проводитимуть екскурсії кожні пів години.

«Здається, офіційно вони подають це як експеримент з формою медіації в PinchukArtCentre. Але тоді виникає питання, чому ні з ким зі старого штату не зв’язалися і гіди не були набрані з вже тренованих працівників», — наголосила Бондаренко.