Спроба провести телеміст між телеканалом NewsOne та російським каналом «Росія24» є спробою знову повернути Україну в російський інформаційний простір. Проте кримінальна справа про держзраду нічим не закінчиться, вважає медіаюрист Олександр Бурмагін.

«Я цю ситуацію оцінюю як спробу інформаційного абордажу, тому що багато років Україна худо-бідно виходила з інформаційного простору Росії, враховуючи те, що головним компонентом гібридної війни є інформаційний. Попри провали в законодавчих ініціативах і взагалі в законотворчості, це в певній мірі вдалось. А це була спроба закинути крюк і знову затягнути нас в інформаційне поле РФ», — сказав Бурмагін в ефірі програми «Нині вже».

Він наголосив, що треба враховувати, хто саме хотів провести такий телеміст. Юрист нагадав, що «Росія24» перебуває в санкційному списку України, тому намір провести телеміст формально вже є порушенням закону.

Водночас він вважає, що кримінальна справа, порушена ГПУ за статтею державна зрада, не дасть нічого, бо у підсумку телеміст скасували, тому неможливо встановити, чи були б у ньому ознаки держзради.

Нагадаємо, телеканал бізнес-партнера Віктора Медведчука NewsOne і російський пропагандистський канал «Росія24» планували провести телеміст під назвою «Треба поговорити».

У зв'язку з цим СБУ ініціювала засідання РНБО та запропонувала запровадити санкції проти телеканалів NewsOne та «112 Україна».

Після цього NewsOne заявив про скасування телемосту з Росієючерез погрози. Також на каналі пояснили, що хотіли телеміст з українцями в Росії та без політиків і пропагандистів.

Президент України Володимир Зеленський назвав анонсований телеміст дешевим піарходом, який має на меті розділити українців на два табори. Також він звернувся до президента РФ Володимира Путіна із пропозицією провести переговори в Мінську.

А ГПУ відкрила провадження про замах на держзраду через телеміст NewsOne з РФ, причетних викликали на допит. Генпрокурор Юрій Луценко також заявив, що кінцеві власники NewsOne можуть бути пов’язані з російським «Промсвязьбанком».

Поділитись: