Парламент Великої Британії не підтримав ініціативу прем’єр-міністерки Терези Мей щодо відтермінування виходу країни з Євросоюзу.

Як повідомляє Sky News, йдеться про поправку член Шотландської національної партії Ієна Блекфорда, який пропонував відтермінувати Brexit щонайменше на три місяці.

Також британські парламентарі не підтримали поправку лейбористів, які пропонували провести голосування за Brexit до 27 лютого або дозволити парламенту голосувати за альтернативні варіанти виходу країни з ЄС.

Депутатка Анна Субрі відкликала свою поправку до голосування. Вона закликала уряд оприлюднити звіт щодо можливих наслідки для бізнесу і торговельного сектору країни в разі виходу Лондона з ЄС без угоди.

Це три поправки до технічного документу, який до парламенту внесла Тереза Мей. Ухвалення цих поправок юридично не зобов’язувало б уряд до конкретних дій, але відображало би позицію парламенту.

Нагадаємо, британський парламент знову голосуватиме щодо Brexit 27 лютого.

15 січня депутати парламенту Великої Британії відхилили угоду про вихід країни з Європейського Союзу, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Відтак Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit, або домовлятиметься про нову угоду чи нові умови виходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: