Печерський райсуд Києва скасував арешт земельних ділянок, на яких заплановане будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні. Водночас Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва Меморіалу не розпочинатиме будівельних робіт, оскільки Генпрокуратура все ще проводить слідчі експерименти на алеї Героїв Небесної Сотні. Про це йдеться у заяві музею, яка є у розпорядженні Громадського.

«Національний музей Революції Гідності як замовник будівництва не мав і не має наміру розпочинати будівельні роботи до закінчення на місцевості слідчих дій», — йдеться у повідомленні.

Окрім того, 8 лютого на зустрічі представників Музею з представниками ГПУ, родичі Героїв Небесної Сотні та їхні адвокати домовились узгоджувати дії на алеї. Усна та письмова комунікація між сторонами триває, домовленості не порушувалися, запевнили у музеї.

Водночас Музей пояснив, що встановлений будівельний паркан у нижній частині алеї є ознакою підготовчих робіт. «Його розміщення було узгоджене з Управлінням спецрозслідувань ГПУ. Підготовчі роботи обмежилися встановленням побутового містечка та його обов’язковим огородженням», — йдеться у повідомленні.

Планується, що подальшими діями Музею щодо здійснення проекту Меморіалу буде отримання дозвільної документації на виконання будівельних робіт — через арешт земельної ділянки Музей не міг отримати цю документацію.

«Процедура отримання таких дозволів потребує часу, тож, у найкращому випадку, документація може бути отримана наприкінці березня. Відповідно до цього, початок будівництва можливий на початку квітня, що узгоджується зі строками завершення слідчих дій, офіційно озвучених ГПУ – до 20 березня 2019 року», — йдеться у повідомленні.

«Повторно підтверджуємо, що кожен етап підготовчих робіт буде виконуватися за узгодженням зі слідчими ГПУ, відповідно до домовленостей 8 лютого та вимог, викладених у листі Генеральної прокуратури від 14 лютого 2019 року», — наголосили у музеї.

Нагадаємо, наприкінці січня у Києві на Інститутській та Алеї Героїв Небесної Сотні встановили паркан, який є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. Але у ГПУ заявили, що встановлення паркану заважає слідчим діям у справі Майдану.

17 липня минулого року Генпрокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.

Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планують відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: