На вулиці Інститутській у Києві та Алеї Героїв Небесної Сотні 21 січня встановили паркан, який є підготовчим етапом до будівництва музею Революції Гідності. У Генеральній прокуратурі заявили, що встановлення паркану заважає слідчим діям у справі Майдану.

Як повідомив кореспондент Громадського, паркан встановили на ділянці від Майдану Незалежності і майже до верхнього виходу з метро «Хрещатик».

Адвокатка родин Героїв Небесної Сотні Євгенія Закревська упевнена, що встановлення паркану заважає проведенню слідчих експериментів у справі Майдану.

«Слідчі експерименти не завершені… Прямо на тому місці, де стоїть паркан, вони не завершені. В мене є претензії до прокуратури також, тому що там була велика перерва у проведенні слідчого експерименту, вони пояснюють це хворобою експерта», — сказала Закревська у коментарі Громадському.

Вона зазначила, що зміна ландшафту місцевості заборонена, а встановлення паркану є зміною ландшафту.

«Паркан змінює ландшафт місцевості, він заважає проведенню слідчого експерименту. Це категорично неприйнятно і неправильно», — наголосила вона.

На запитання, які наслідки будуть, якщо паркан забудовники не будуть зносити, Закревська сказала: «Це невиконання рішення суду, це кримінальний злочин».

Директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло заявив виданню Insider, що встановлення паркану — це підготовчі роботи до будівництва меморіального комплексу Революції Гідності, які погоджені з Генпрокуратурою.

Водночас в ГПУ виданню повідомили, що не погоджували встановлення паркану. Про це повідомив керівник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк.

Раніше в ГПУ заявили про отримання додаткових доказів у справі Майдану.

У грудні 2018 року генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Генпрокуратура завершила експертизу у справах про злочини під час Революції гідності на Майдані Незалежності у Києві.

Нагадаємо, 17 липня минулого року Генеральна прокуратура почала слідчий експеримент в центрі Києва в межах розслідування «справ Майдану». Експеримент планували завершити протягом місяця.

Як повідомлялося, меморіал Героїв Небесної Сотні планують відкрити в Києві 20 лютого 2019 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: