Мер Лондона Садік Хан закликав провести ще один референдум щодо Brexit.

Мер Лондона Садік Хан закликав провести ще один референдум щодо Brexit.

У статті для The Guardian Хан він пише, що британському уряду не вдалося виконати своє завдання щодо укладення вигідної угоди з Євросоюзом, тому необхідно дати людям можливість висловитися.

Він нагадав, що виступав за те, аби Британія залишалася в складі ЄС, але при цьому поважає результати голосування.

«Хаотичний підхід до переговорів» може стати причиною серйозних збитків не тільки для Лондона, але і для всієї Британії, пише він.

«Сумна правда полягає в тому, що Терезі Мей не вдалося узгодити позицію по Brexit зі своєю партією, не кажучи вже про угоду з Євросоюзом», — написав Садок Хан.

Хан вважає, що зараз Британія має два варіанти — вихід з «поганою угодою», або вихід без угоди.

«Отже, після довгих роздумів, я вирішив, що люди повинні сказати фінальне слово. Це означає голосування за будь-яку угоду з Євросоюзом, вихід без угоди або збереження в складі Євросоюзу», — заявив Хан.

Раніше в Єврокомісії заявили, що ЄС та Британія збережуть тісні торговельні зв’язки після Brexit. Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.

Нагадаємо, 9 липня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон подав у відставку. Таке рішення Джонсона оголосили за 30 хвилин до того, як Мей повинна була виступити перед парламентом щодо її нового плану Brexit. Міністр з питань Brexit Девід Девіс також подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з ЄС. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.

Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС:

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Поділитись: