Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що підтримує акції молоді із вимогою захистити клімат, а в Мін’юсті ФРН виступили за зниження вікового цензу на виборах.

Меркель вважає ініціативу школярів країни «дуже гарним починанням».

«Я підтримую те, що школярі та школярки виходять на вулиці заради захисту клімату і борються за це. Наших цілей у справі захисту клімату можна досягти тільки тоді, коли ми маємо підтримку в суспільстві», — заявила канцлерка під час традиційного відеозвернення.

Водночас Меркель наголосила, що такі питання неможливо вирішити настільки швидко, наскільки цього хоче молодь. Як приклад вона навела відмову від вугільної енергетики.

«Ми повинні домогтися поєднання робочих місць і економічної потужності з одного боку з нашими цілями в питанні захисту клімату», — пояснила вона.

Крім того, міністерка юстиції Катерина Барлей привітала активну позицію демонстрантів, виступивши за більше залучення молоді до політичних процесів. Зокрема в країні можуть знизити віковий ценз на виборах.

«Нам слід знизити мінімальний вік виборця до 16 років», — сказала Барлей.

Щотижня в низці міст Німеччини відбуваються демонстрації з вимогою захистити клімат, в яких беруть участь школярі та студенти. Вони пропускають заняття по п’ятницях, тому ці акції отримали назву «П’ятниці в ім’я майбутнього».

Як повідомлялося, Німеччина планує відмовитися від вугільної енергетики до кінця 2038 року.

Нагадаємо, демонстрації на захист клімату відбуваються й в інших містах Європи. Зокрема наприкінці січня в Брюсселі на акцію вийшли 70 тисяч людей. 15 лютого на вулиці вийшли школярі Великої Британії.

Раніше шведська школярка Грета Тунберг заснувала рух Climate Strike, до якого приєдналися школярі із різних країн Європи. 23 січня Тунберг приїхала на Всесвітній економічний форум у Давос, аби привернути увагу до проблеми глобального потепління.

В організації Climate Transparency заявили, що жодна з країн G20 не виконує умови протидії зміні клімату.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Шоста хвиля вимирання: чи є шанс зупинити зникнення тварин?

Нагадаємо, дослідження, проведене під патронатом ООН, показало, що для уникнення катастрофічних змін клімату, у світі мають щороку інвестувати 2,4 трильйона доларів до 2035 року та повністю відмовитись від вугільних ТЕС до 2050 року.

Поділитись: