Німецька урядова комісія з питань вугілля вирішила, що країна має відмовитися від використання вугілля для виробництва електроенергії до кінця 2038 року. Таке рішення ухвалили 26 січня під час засідання, яке тривало майже 21 годину, пише Deutsche Welle.

У 2032 році в країні планують перевірити, чи буде можливість перенести термін відмови від вугільної енергогенерації на 2035 рік. 

Ця відмова коштуватиме державі 40 мільярдів євро, які протягом 20 років можуть отримати з федерального бюджету землі, де видобувають вугілля.

На сьогодні вугільні теплоелектростанції у Німеччині мають загальну потужність у 12,5 гігавата. Вони виробляють близько третини усієї електроенергії в країні. 

Раніше Німеччина вже ухвалила рішення про відмову від атомної енергетики до 2022 року. Але для того, аби країна могла виконати національні та міжнародні цілі із захисту клімату, необхідно пришвидшити перехід на екологічно чисту електроенергію. До 2050 року викиди вуглекислого газу в країні мають складати 80-95 відсотків від показників 1990 року.

Нагадаємо, минулого року «зелені» електростанції Німеччини вперше виробили більше енергії, ніж теплові.

Наприкінці 2018 року у Німеччині закрили останню вугільну шахту. Ця подія настала після того, як уряд країни припинив надавати дотації вугільній галузі, загальний обсяг яких становив 150 мільярдів євро щороку.

Раніше в ООН повідомляли, що для уникнення кліматичної катастрофи світу необхідно інвестувати щонайменше 2,4 трильйона доларів на рік у «зелену» енергетику до 2035 року, а також повністю відмовитися від ТЕС до 2050 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Також зазначалося, що Львів планує повністю перейти на «зелену» енергетику до 2050 року.

Поділитись: