Канцлерка Німеччини Ангела Меркель у суботу, 11 січня, заявила, що газопровід «Північний потік-2» повинен бути добудований до кінця.

Про це вона повідомила в Москві на спільній прессконференції з президентом РФ Володимиром Путіним після їхніх переговорів.

 «Ми говорили про проєкт «Північний потік–2». Цей проєкт за допомогою нового європейського законодавства легітимізований. Нам потрібно довести його до кінця», — сказала Меркель.

За її словами, європейські країни виграють від будівництва нового трубопроводу. Також канцлерка вкотре зазначила, що не підтримує санкції США щодо «Північного потоку-2», а цей проєкт є виключно економічним.

«Я хочу ще раз наголосити, що, попри всі політичні проблеми, ми вважаємо, що екстериторіальні санкції — це неправильний шлях і тому ми надалі підтримуватимемо цей проєкт, як ми це робили в минулому», — повідомила Меркель.

Водночас президент РФ Володимир Путін зазначив, що Росія зможе добудувати «Північний потік-2» самостійно, навіть під санкціями США.

«До кінця поточного року, або в першому кварталі наступного року роботу буде завершено», — сказав Путін.

21 грудня компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Добудувати газопровід в обхід санкцій США могли б російські кораблі, однак єдине судно, спроможне на це, знаходиться на Далекому Сході Росії. Для того, щоб відновити будівництво «Північного потоку-2» цьому кораблю потрібно пливти до данських вод близько 2 місяців. Попри це, у Німеччині очікують на завершення будівництва у другій половині 2020 року.

20 грудня президент США Дональд Трамп підписав Закон про національний оборонний бюджет на 2020 рік, який, серед іншого, передбачає санкції проти компаній, що будують російський газопровід «Північний потік-2».

Поділитись: