Канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикувала санкції, які США накладуть проти компаній, що будують російський трубопровід в обхід України «Північний потік-2».

Про це повідомляє Die Welt.

Зокрема, виступаючи у німецькому парламенті, Меркель заявила, що Німеччина виступає проти американських санкцій.

«Я би хотіла зазначити, що наразі ведуться переговори про газовий контракт з Україною (укладання нового договору про транзит російського газу до Європи через українську ГТС — ред.). Німеччина не погрожує контрсанкціями, на відміну від інших країн», — повідомила канцлера.

Віна також додала, що планує проводити «дуже серйозні дискусії» щодо доцільності санкцій США.

Зазначимо, що Німеччина — один з найбільших прихильників російського проєкту «Північний потік-2». Країну не раз критикували за її сприяння у будівництві російського трубопроводу, який може посилити енергетичний вплив РФ на Європу.

Напередодні Газпром подав запит на дозвіл у будівництві «Північного потоку-2» протягом зими-весни 2020 року. Водночас американський сенат уже погодив санкцій проти компаній-підрядників «Північного потоку-2». Для набуття чинності санкцій необхідний лише підпис президента США Дональда Трампа.

Газпром очікував завершити «Північний потік-2» до кінця 2019 року. Це надало б Росії можливість запустити цей трубопровід вже з початку 2020 року та відмовитися від послуг транзиту газу через газотранспортну систему України. Договір про транзит газу між Україною та Росією, який зобов'язує Газпром постачати свій газ до Європи через Україну, закінчується 31 грудня 2019 року, а вже 1 січня 2020 року з 10 години ранку транзит газу через Україну може перерватися.

ГТС України влаштована так, що припинення транзиту з Росії може спричинити деякі труднощі з постачанням газу в окремих українських населених пунктах. Україна не купує газу у Газпрому з 2015 року, однак куплений у європейських компаній газ надходить саме з Росії. Через це, припинення транзиту може негативно позначитися на можливостях України імпортувати газ, а також на ціні газу.

Крім цього, транзит російського газу приносить Україні близько 3 мільярдів доларів доходу щороку.

Поділитись: