На відвідувачів кінопоказу в рамках «КиївПрайд», що проходив у платформі культурних ініціатив «Ізоляція», напали молодики у балаклавах.

Одним із постраждалих учасник проєкт Громадського «Бебісітери президента» Олег Родіон Шуригін-Грекалов.

За його словами, під час нападу невідомі били ногами, заливали перцевим газом, лаялися.

«Це був відверто гомофобський напад, мене повалили на землю, били ногами по голові, по ногах, моїх знайомих залили газом», — зазначив Олег Родіон у коментарі Громадському.

За словами однієї з організаторок заходу, серед постраждалих були неповнолітні.

Вона також повідомила, що «перед входом бачили людей, які там чергували і чекали поки люди будуть розходитись». Вона додала, що це були щонайменше 4 хлопців спортивної статури.

На місце події прибули поліцейські та машина «швидкої».

Режисер фільму «Не ховай очей-2. Наші в США» Юрій Двіжон, після показу якого побили учасників заходу, зазначив Громадському, що «такі випадки не повинні ставатись в цивілізованій європейській країні».

«Мені дуже школа тих, хто постраждав після показу мого фільму... Сподіваюсь, з ними все у порядку… Саме через напади двоє героїв фільму покинули Україну і за іронією долі, схожі історії продовжуються і далі. Такі новини ще більше підштовхують до боротьби та активізму», — підкреслив він.

Раніше повідомлялось, що окружний адміністративний суд Києва повернув позовну заяву народного депутата Ігоря Мосійчука з вимогою заборонити проведення «КиївПрайду».

Нагадаємо, у Києві 14 червня розпочався прайд-тиждень «КиївПрайд-2019», який завершиться Маршем рівності 23 червня. Програма «КиївПрайд-2019» передбачає кінопокази, виставки, дискусії, «живу бібліотеку», правозахисну конференцію, вечірку і багато іншого.

В Україні регулярно порушують права ЛГБТ: 18 листопада 2018 року в центрі Києва радикали зірвали мирний марш, присвячений Міжнародному дню пам’яті трансгендерних людей, які загинули від насильства. На початку вересня 2018-го в центрі Києва напали на представників ЛГБТ. Влітку, 5 липня, у Харкові невідомі в протигазах напали на офіс ЛГБТ-спільноти. У серпні 2018-готрансгендерна жінка, правозахисниця Анастасія-Єва Крістель Домані заявила про те, що незнайомий їй чоловік побив її у трамваї Львова через її «гендерну ідентичність».

Поділитись: