Український режисер та колишній заручник Кремля Олег Сенцов вважає, що питання звільнення українських політв’язнів, які перебувають у російських тюрмах і незаконно утримуються на Донбасі, є дуже важливим для українців.

Про це він сказав під час зустрічі з українською громадою Нью-Йорка, передає «Голос Америки».

Зокрема, реагуючи на заяву президента Володимира Зеленського від 23 січня про перемовини з Росією щодо чергового етапу обміну полонених, Сенцов сказав: «Ми зобов'язані продовжувати цю працю, тому що це наші люди, які перебувають у тюрмах Росії, у підвалах сепаратистів на Донбасі. І їх ще дуже багато».

Режисер також додав, що розуміє ризики намагання домовитися з президентом Росії Володимиром Путіним щодо обміну.

«Він (Путін — ред.) бачить між нами різницю і грає на цьому. Він намагається завести у русло своїх намірів. Путін не здасться, поки нас не переможе. Однак ми не здамося також», — сказав Сенцов.

Він також подякував присутнім на зустрічі волонтерам за їхню роботу й додав, що наступного разу приїде в Нью-Йорк відсвяткувати падіння Путіна борщем у місцевому ресторані української кухні.

За даними Служби безпеки, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримують 184 людей.

7 вересня 2019-го Сенцов повернувся в Україну разом із 34 іншими українськими політв'язнями та військовополоненими у межах обміну полонених з РФ.

Поділитись: