Провідні світові виробники комп'ютерів, американські HP і Dell, а також найбільший у світі виробник програмного забезпечення Microsoft розглядають можливість виведення частини свого виробництва з Китаю.

Як повідомляє японське видання Nikkei з посиланням на неназвані джерела, у планах корпорацій HP і Dell, які на охоплюють близько 40% світового ринку виробництва персональних комп’ютерів, — перенесення близько 30% нинішнього виробництва своїх ноутбуків у КНР в інші країни.

Dell вже почала «пілотний запуск» виробництва ноутбуків у Тайвані, В'єтнамі та Філіппінах, а HP планує з липня-вересня поступово розбудувати новий ланцюжок поставок у Таїланді або на Тайвані, але все ще може змінитися.

Журналісти Nikkei зазначають, що подібну можливість, яка загрожує підірвати гегемонію Китаю з виробництва технічних гаджетів, розглядають і деякі інші виробники електроніки і програмного забезпечення — американські Google, Amazon, японські Sony і Nintendo, тайванські Acer та Asus, і навіть китайська компанія Lenovo Group. 

ЗМІ пов'язують такі плани із триваючою конфронтацією між Вашингтоном та Пекіном щодо торговельних питань. Незважаючи на перемир'я, яке було досягнуто між президентом США Дональдом Трампом і лідером КНР Сі Цзіньпіном на саміті G20 в Осаці, численні джерела Nikkei кажуть, що ситуація все ще дуже невизначена та мінлива, в той час як зростаючі ціни у Китаї ще дужче спонукають виробників вивчити альтернативи.

Раніше агентство Reuters, посилаючись на звіт компанії Nikkei, опублікований 19 червня, повідомляло, що американська корпорація Apple планує перенести 15-30% своїх виробничих потужностей з Китаю до країн Південно-Східної Азії (В'єтнаму, Малайзії чи Індонезії) на тлі розгортання торговельної війни між США та Китаєм.

Зазначимо, що торговельні відносини між США та Китаєм погіршились на початку 2018 року, коли США запровадили низку нових мит: спершу на імпорт сталі та алюмінію з усього світу, а потім на визначені категорії китайської продукції, що ввозиться до США. За останніми даними, загальна вартість китайського імпорту, проти якої адміністрація Трампа запровадила мита, складає 250 мільярдів доларів на рік.

Торговельна війна минулого року мала негативні наслідки для фондових ринків світу. Зокрема, протягом 2018 року китайські компанії втратили близько 2,4 трильйона доларів, також збитків зазнавали американські компанії AppleFord та інші. Крім цього, у Китаї зафіксували найнижчий рівень економічного зростання за останні 28 років.

Поділитись: