Американська компанія Microsoft офіційно підтвердила, що веде перемовини про купівлю частини китайської соцмережі TikTok. Також компанія обговорює можливість угоди з президентом Дональдом Трампом, який нещодавно хотів заборонити додаток у США.

Про це йдеться у заяві Microsoft.

У компанії поділяють побоювання президента США щодо безпечності TikTok, тому обіцяють придбати соцмережу лише після «детального вивчення безпеки та економічних вигод Сполученим Штатам».

Microsoft обіцяє закінчити перемовини з материнською компанією TikTok ByteDance до 15 вересня 2020 року. Поки Microsoft планує викупити сервіс у США, Канаді, Австралії та Новій Зеландії. Якщо перемовини будуть успішними, американська компанія керуватиме TikTok у цих країнах.

Microsoft запевняє, що хоче покращити захист персональних даних користувачів TikTok, а формат соцмережі не змінюватиме. Також компанія планує зберігати дані американських користувачів лише у США, а з іноземних серверів хоче видалити.

Наразі ведуться лише перемовини і немає впевненості, що угоду з ByteDace все-таки укладуть, кажуть у Microsoft. Більше у компанії не коментуватимуть переговори і повідомлять лише про їхній результат.

Навіщо хочуть продати TikTok?

Китайська компанія ByteDance, яка володіє додатком, вирішила розділити бізнес і продати частину у США, щоб соцмережу не закрили, пише Reuters із посиланням на джерела.

Американські чиновники неодноразово звинувачували TikTok у співпраці з китайськими спецслужбами та поганому захисті даних користувачів. На початку липня стало відомо, що адміністрація Трампа розглядає питання заборони китайських додатків, включаючи TikTok, через проблеми національної безпеки. А 1 серпня Дональд Трамп заявив, що не підтримує придбання додатку американськими компаніями і хоче заборонити TikTok у країні.

США не будуть першою країною, яка заборонить цей додаток, раніше Індія заборонила TikTok і ще 58 китайських додатків через зростання напруження між двома країнами.

Керівники соцмережі заперечують співпрацю зі спецслужбами. А 29 липня TikTok відкрив свої алгоритми для фахівців, щоб ті переконалися — «китайське походження» компанії не несе загрози для користувачів соцмережі.

TikTok є однією з найпопулярніших платформ у світі: лише за березень 2020 року, за даними порталу SensorTower, її завантажили 65 мільйонів людей у світі. Загалом же з часу створення у 2017 році її встановили понад 2 мільярди разів.

Поділитись: