Міністерство цифрової трансформації України підписало меморандум про співпрацю з білоруською біржою криптовалют Currency.com.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів України.

Співпраця між українським урядом та білоруською криптобіржою стосуватиметься законодавства у сфері ІТ. Україна планує перейняти білоруський досвід у сфері регулювання криптоактивів.

«Чим більше ми вивчаємо досвід цієї країни, тим глибше розуміємо, який великий об’єм роботи виконаний, і які це принесло результати. Ми раді працювати з командою Currency.com задля розвитку українського законодавства», — повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

Він зазначив, що у Білорусі успішно створили Парк високих технологій — спеціальну податкову зону, яка стимулює розвиток ІТ-бізнесу. У 2019 році очікується, що ця зона має принести 2 мільярди доларів виручки.

Напередодні у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про легалізацію криптовалют. Ним пропонують сплачувати 5% податку з доходів від продажу криптовалют.

Раніше у Верховній Раді заявляли, що планують легалізувати криптовалюту в Україні до 2020 року.

Раніше в уряді повідомляли, що планують легалізувати майнінг криптовалют за 2-3 роки.

Про легалізацію криптовалют в Україні говорили ще у 2018 році за часів уряді Володимира Гройсмана. Зокрема тоді планували розробити правила щодо оподаткування операцій з криптовалютою. Також в уряді доручили внести майнінг криптовалют до класифікатора видів економічної діяльності (КВЕДу), що узаконює дану діяльність.

Поділитись: