Мінекономіки розблокувало велику приватизацію 5 держкомпаній: підготовка почнеться за декілька днів

Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов погодив подання на інвестиційних радників від Фонду державного майна. Підготовка до приватизації 5 великих держкомпаній має початися за декілька днів.
Про це Милованов повідомив у Facebook.
Зокрема, мова йде про призначення інвестиційних радників приватизації Одеського припортового заводу, Вугільної компанії Краснолиманська, Індару, заводу Електроважмаш, Об‘єднаної гірничо-хімічної компанії.
«Тільки що погодив подання Фонду Держмайна на Кабінет міністрів про це. Тепер залишилось кілька днів на інші погодження і рішення Кабміну (так, можуть виникнути обставини або з’явитись інформація, про які ми не знаємо) і радники можуть приступати до роботи», — повідомив Милованов.
Зранку 24 вересня Милованов пообіцяв розблокувати велику приватизацію в Україні.
Зазначимо, що інвестиційні радники — це компанії, які мають готувати підприємства до великої приватизації. Така процедура передбачена чинним законодавством.
19 вересня Дмитра Сенниченка призначили на посаду голови Фонду держмайна. До цього Фонд державного майна очолював Віталій Трубаров.
Зазначимо, що станом на початок серпня 2019 року річний план надходжень від приватизації в Україні було виконано на 2,1%. Надходження до бюджету, які мала забезпечити приватизація, замінили за допомогою державних запозичень. Зокрема, завдяки цьому держава від початку року позичила 311,5 мільярда гривень.
21 червня колишній голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.
Раніше стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.
10 липня Верховний суд розблокував проведення великої приватизації.
Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.
- Поділитися: