Мінекономіки виступило за скасування реєстрації підприємців
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства виступив за те, щоб малий бізнес та самозайняті особи не реєструвалися у податковій, а просто декларували свої доходи.
Про це повідомив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов в інтерв'ю «РБК-Україна».
«У мене є своя позиція (щодо ФОПів та самозайнятих осіб — ред.), що ми повинні це максимально спростити. Три принципи. По-перше, ми мінімально чіпляємо тих людей, які намагаються собі просто до якоїсь суми заробити — самозайнятих. Я не розумію навіщо їм взагалі реєструватися, я би хотів, щоб вони просто декларували, скільки вони заробили», — повідомив Милованов.
Водночас Милованов виступив за те, аби великий бізнес не використовував спрощену систему оподаткування, аби приховувати розмір своїх реальних прибутків, а податкова система не створювала бізнесу стимулів для того, аби працювати у тіні.
Також Милованов виступив за зниження податкового навантаження на зарплати.
«Завдання міністерства економіки проста, насправді, — робочі місця та високі зарплати. Для того, щоб були високі зарплати, потрібно на них знижувати податки», — додав міністр розвитку економіки.
Раніше за зниження податків із зарплат виступала міністерка фінансів Оксана Маркарова, а у Раді зареєстрували законопроєкт, яким пропонують звільнити людей віком до 27 років в Україні від сплати податку на доходи. Згодом парламентський комітет підтримав ухвалення аналогічного законопроєкту.
Зазначимо, що ставка податку на доходи фізичних осіб в Україні складає 18%. Крім цього, із зарплати вираховують 1,5% військового збору, а роботодавець зобов'язаний платити ще 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівника до Пенсійного фонду.
Таким чином, з кожної 1000 грн ставки, роботодавець платить 1220 гривень зарплати та податків, а працівник отримує 805 гривень.
Через високу ставку ЄСВ, багато роботодавців оформлюють свої відносини з працівниками як з ФОПами. Тоді всі податкові зобов'язання падають на працівників (5% від доходу та 22% ЄСВ з мінімальної зарплати), а сам такий роботодавець не має жодних зобов'язань перед бюджетом.
- Поділитися: