Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель закликав Верховну Раду якомога швидше ухвалити у другому читанні законопроєкт, яким забороняється обіг одноразових пластикових пакетів.

Відповідний відкритий лист Оржель надіслав членам профільного комітету Верховної Ради, передає прес-служба Міненерго.

«Обмеження обігу пластикових пакетів є першою стадією ієрархії поводження з відходами, адже запобігатиме їх утворенню. Відтак, законопроєкт пропонує усунення не наслідків, а причини утворення проблеми», — повідомив Оржель у листі депутатам.

Міністр вважає, що Рада попереднього скликання не змогла провести реформи у сфері поводження з відходами через відсутність політичної волі. Також Оржель зазначив, що уряд неодноразово наголошував на тому, що заборонити обіг пластикових пакетів в Україні потрібно вже з 2021 року. Для цього потрібно якомога швидше проголосувати відповідний законопроєкт у Раді.

Нагадаємо, що Рада 12 листопада 2019 року ухвалила у першому читанні законопроєкт, який обмежує обіг пластикових пакетів.

23 вересня у Казахстані обмежили продаж пластикових пакетів. Раніше стало відомо, що у найглибшій западині світу виявили пластиковий пакет. У листопаді 2018 року у туристичному селищі Славське на Львівщині заборонили використання поліетиленових пакетів.

Поділитись: