Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який покликаний зменшити кількість поліетиленових пакетів у обігу. Для цього пропонують, зокрема, заборонити продаж у магазинах.

«За» відповідний законопроєкт №2051 проголосували 365 депутатів.

Ініціатор проєкту закону, позафракційний депутат Дмитро Шпенов нагадав, що 24 жовтня 2018 року Європейський парламент остаточно заборонив цивільний обіг окремих видів продукції з пластику. Причиною стала загроза екологічної катастрофи. В Україні, на його думку, теж бракує законодавчого врегулювання.

Проєктом закону передбачають заборону продажу у магазинах, павільйонах та інших об’єктах роздрібної торгівлі надлегких та легких пластикових пакетів.

Винятком стануть біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети, призначені для пакування свіжого м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів.

Крім того, проєкт передбачає обов’язкове маркування пластикових пакетів.

Наразі скорочення обігу поліетиленової продукції в Україні законодавчо не врегульоване. Окремі питання врегульовані законом України «Про відходи», а також Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Раніше повідомляли, що Кабінет міністрів України працює над законопроєктом про заборону одноразових пластикових виробів.

Пластикові пакети заборонили використовувати у 33 країнах світу, ще 53 країни запровадили часткову заборону або запровадили податок на одноразові пакети.

23 вересня у Казахстані обмежили продаж пластикових пакетів. Раніше стало відомо, що у найглибшій западині світу виявили пластиковий пакет. У листопаді 2018 року у туристичному селищі Славське на Львівщині заборонили використання поліетиленових пакетів.

Поділитись: