Міністерство фінансів США додало 23 жовтня до санкційних списків (SDN) російський Центральний науково-дослідний інститут хімії і механіки. Там вважають, що російські науковці причетні до розробки шкідливої програми Triton.

Про це повідомили на сайті Мінфіну США.

Санкції проти російського інституту впровадили згідно із законом «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій» (Countering America's Adversaries Through Sanctions Act, CAATSA).

У міністерстві фінансів США вважають, що програму Triton (також відома як TRISIS і HatMan) розробили спільно з науковцями інституту спеціально для атак на системи промислової безпеки та маніпулювання ними. Такі системи відповідають за безпечне аварійне відключення виробництва на об'єктах критичної інфраструктури. Програми типу Triton можуть втручатися у ці процеси, що загрожує безпеці людей.

Як пише «Голос Америки», кіберексперти вважають Triton «найнебезпечнішою з усіх відомих загроз». Зокрема, Мінфін США пов'язує програму з хакерською атакою на нафтохімічний завод на Близькому Сході у 2017 році.

Міністр фінансів Стівен Мнучін заявив, що Росія продовжує займатися небезпечними кіберопераціями, спрямованими проти США та союзників країни. За його словами, впродовж останніх років хакери використовували Triton проти американських партнерів на Близькому Сході. Також за допомогою програми сканували та досліджували різноманітні об'єкти на території США.

Як зазначив Мнучін, розробка та використання програми викликає особливу тривогу, враховуючи «причетність російського уряду до зловмисних і небезпечних дій в кіберпросторі».

«Наша адміністрація буде продовжувати агресивно захищати критично важливу інфраструктуру Сполучених Штатів від усіх, хто намагається завдати їй шкоди», ㅡ сказав він.

Хто ще вводив санкції?

У липні 2020 року Рада Європейського Союзу вперше задіяла механізм уведення санкцій за кібератаки. Санкції наклали проти чотирьох хакерів Головного розвідувального управління Росії. Їх вважають причетними до створення вірусів WannaCry і NotPetya, а також спробі кібератаки на Організацію із заборони хімічної зброї у 2018 році.

Поділитись: