Віце-прем’єр міністр України Павло Розенко повідомив, що уряд планує підвищити мінімальну зарплату до 4200 гривень на місяць до кінця 2018 року.

Віце-прем’єр міністр України Павло Розенко повідомив, що уряд планує підвищити мінімальну зарплату до 4200 гривень на місяць до кінця 2018 року.

Про це він заявив у інтерв’ю журналістам , передає «УНІАН».

«Я переконаний, що ініціатива щодо підвищення мінімалки до 4200 гривень цього року, яку проголосив Президент України, буде реалізована», — заявив Розенко.

За його словами, уряд підвищить розмір мінімальноїх зарплати непропорційно інфляції. Тобто, рівень зростання цін буде нижчим за темп зростання зарплати.

Розмір мінімальної зарплати в Україні встановлює Кабінет міністрів. З 1 січня 2018 року він складає 3723 гривні. Цей показник використовується не лише для оплати праці, але і для розрахунку розмірів соціальних відрахувань для малих підприємців.

Нагадаємо, що колишній міністр фінансів України Олександр Данилюк повідомляв, що втрати бюджету від підвищення мінімалки з квітня 2018 року склали б 30 мільярдів гривень.

Також у травні премєр-міністр України Володимир Гройсман повідомляв, що можливості підвищити мінімальну зарплату в бюджеті нема.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Крім цього, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Поділитись: