У випадку, якби Кабмін підвищив розмір мінімальної заробітної плати з 1 квітня 2018 року, додаткові втрати бюджету склали б 30 мільярдів гривень.

У випадку, якби Кабмін підвищив розмір мінімальної заробітної плати з 1 квітня 2018 року, додаткові втрати бюджету склали б 30 мільярдів гривень.

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв’ю «Економічній правді».

«Підвищення «мінімалки» з квітня обійшлося б держбюджету мінімум в 13 млрд. гривень. І це мінімальна сума, яка потрібна тільки на підвищення «мінімалки» — без урахування підвищення посадового окладу працівника і тарифного розгляду єдиної тарифної системи», — заявив Данилюк.

Він також зазначив, що у разі перегляду тарифної сітки додаткрові видатки склали б 30 мільярдів гривень.

Крім цього, міністр фінансів висловив занепокоєння тим, що депутати не схвалили концепцію середньострокового бюджетного планування. За його словами це створює ризики для стабільності державних фінансів, особливо напередодні виборів.

«Хтось захоче підняти у п’ять разів мінімалку, хтось роздати «гречку», хтось захоче знизити податки, а ще хтось — збільшити видатки. З чітким і прозорим планом на три роки це зробити набагато складніше», — заявив Данилюк.

Також він зазначив, що без траншу МВФ Україні доведеться припиняти деякі державні видатки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Крім цього, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

Поділитись: