Починаючи з 1 грудня 2018 року розмір мінімальної пенсії в Україні зросте до 1497 гривень, тобто на 62 гривні.

«Відповідний перерахунок буде здійснений також всім пенсіонерам, розмір пенсій яких залежить від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб», — повідомив віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

Водночас, урядовець додав, що чергове підвищення пенсій відбудеться також з 1 січня. Воно торкнеться близько 500 тисяч пенсіонерів, а також військових пенсіонерів. Також пенсії мають зрости у березні 2019 року.

«Для понад 10 мільйонів громадян з 1 березня 2019 року відбудеться осучаснення пенсій. Виплати зростуть приблизно на 12-17%. І це буде відбуватися вже щороку», — додав Розенко.

Раніше в уряді підняти максимальний поріг з 15 до 25 мінімальних зарплат (сьогодні 104,3 тисячі гривень).

Також у Міністерстві фінансів закликали Пенсійний фонд якнайшвидше повернути позики, надані з державного бюджету України. Мова йде про близько 13,4 мільярда гривень.

Зокрема, у Мінфіні повідомляли, що постанова, яка дозволила Пенсійному фонду не повертати позики з Єдиного казначейського рахунку до кінця 2018 року, не була погоджена Міністерством фінансів.

Зазначається, що рішення надати дозвіл Пенсійному фонду не повертати борги ухвалили через необхідність уникнення виникнення заборгованості з виплати пенсій.

Зокрема, причиною такого рішення стало те, що власних надходжень Пенсійного фонду разом з бюджетними дотаціями наразі не вистачає для того, аби повністю та своєчасно виплачувати пенсії. Недостачу компенсують коштом бюджетних позик, виплату за якими перенесли на наступний рік.

Водночас зазначимо, що самі бюджетні позики не були передбачені законом про бюджет на 2018 рік. Найімовірніше, вони фінансуються коштом скорочення державних видатків за іншими напрямками або перевиконання державних надходжень від податків та мит.

Нагадаємо, що наприкінці липня у Пенсійного фонду України виникли труднощі з виплатою повного обсягу пенсій. Зокрема, затримку з виплатами там пояснили недостатнім залишком коштів на рахунку Пенсійного фонду через недоотримання ЄСВ від українських підприємців.

Пізніше казначейство відзвітувало, що повністю сплатило пенсії за липень 2018 року. На ці цілі казначейство надало Пенсійному фонду позику. Вірогідно, це сприяло зменшенню залишків коштів на головному бюджетному рахунку держави. Так, 1 серпня залишок на єдиному казначейському рахунку досяг мінімуму з 2014 року.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман доручив провести службове розслідування щодо керівництва Пенсійного фонду за фактом затримок.

Поділитись: