Світ

Міністри Великої Британії погодили попередній текст угоди по Brexit

Associated Press
Світ/Міністри Великої Британії погодили попередній текст угоди по Brexit
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів Великої Британії погодив попередній текст угоди щодо виходу Британії з Євроблоку (Brexit).

Про це повідомила прем'єрка Великої Британії Тереза Мей.

Як зазначає Associated Press, міністри погодили текст після «пекельних дебатів».

Засідання міністрів тривало 5 годин.

Тереза Мей назвала погодження попередньої угоди «вирішальним кроком», який дозволить працювати над угодою найближчі дні.

Після погодження угоди міністрами її мають підтримати парламенти Британії та ЄС.

Під час обговорення деякі позитивно налаштовані до Brexit законодавці в Консервативній партії Терези Мей натякнули, що «планують кинути виклик її лідерству».

13 листопада представники Європейського союзу та Великої Британії узгодили перший чорновий варіант тексту угоди щодо виходу Британії з Євроблоку (Brexit).

Зазначимо, коли Британія покине Євросоюз, а разом з ним і єдиний Європейський ринок та спільний митний союз в березні 2019 року — між Британією та ЄС утвориться сухопутний кордон на межі між Республікою Ірландією та Північною Ірландією, що є регіоном Сполученого Королівства. Обидві сторони хочуть уникнути закриття сухопутного кордону з Північною Ірландією, але не можуть дійти згоди щодо «запасного плану» збереження відкритого кордону, у випадку виходу Британії з ЄС без торгівельної угоди.

Британія пропонувала ЄС тимчасово зберегти умови митного союзу для усієї країни, поки не завершиться перехідний період після виходу з євроблоку і не буде готове постійне рішення.

ЄС своєю чергою вважав, що запасний план не може бути обмежений в часі і має стосуватися безпосередньо Північної Ірландії.

Прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що такий варіант «зазіхає» на цілісність Британії і створить новий морський кордон між Британією та Північною Ірландією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За пів(к)року до Brexit: чи готова Велика Британія?

Нагадаємо, 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. 

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Пов`язані новини