Міністр оборони Британії Гевін Вільямсон (ліворуч) та держсекретар Британії щодо виходу з ЄС Домінік Рааб прибувають на засідання кабінету міністрів на Даунінг-стріт в Лондоні, Великобританія, 13 листопада 2018 року
Фото: EPA-EFE / NEIL HALL
Представники Європейського союзу та Великої Британії узгодили перший чорновий варіант тексту угоди щодо виходу Британії з Євроблоку (Brexit). Про це з посиланням на джерела пишуть декілька британських ЗМІ.

BBC з посиланням на власні джерела повідомляє, що посередники обох сторін дійшли згоди щодо технічного аспекту угоди ввечері 13 листопада.

За інформацією журналістів, уряд прем'єрки Британії Терези Мей тепер має схвалити цей текст. Всіх міністрів негайно викликали на закрите обговорення проекту угоди.

Якщо 14 листопада кабінет міністрів схвалить запропоновану чернетку, після цього угоду мають підтримати парламенти Британії та ЄС.

Як повідомляє ірландський телеканал RTE, сторони начебто домовились про збереження відкритого кордону між Республікою Ірландія і британською Північною Ірландією.

Одночасно з цим, речник міністра закордонних справ Ірландії заявив журналістам, що переговори продовжуються. «Переговори між ЄС та Британією щодо Угоди про вихід все ще продовжуються і не завершені. Посередники все ще задіяні, а кількість проблем з текстом – значна. Ми відмовляємся надалі коментувати повідомлення ЗМІ», — сказав він.

Нагадаємо, Міністр закордонних справ Ірландії Саймон Ковні заявляв, що його країна та ЄС не погодяться на будь-яку тимчасову пропозицію Британії щодо збереження відкритого сухопутного кордону з ЄС на острові Ірландія.

Раніше повідомлялося, що угода Британії та ЄС щодо виходу з Євроблоку готова на 95%, проте питання про кордон з Ірландією слугує вагомою перешкодою до її остаточного схвалення.

Зазначимо, коли Британія покине Євросоюз, а разом з ним і єдиний Європейський ринок та спільний митний союз в березні 2019 року — між Британією та ЄС утвориться сухопутний кордон на межі між Республікою Ірландією та Північною Ірландією, що є регіоном Сполученого Королівства. Обидві сторони хочуть уникнути закриття сухопутного кордону з Північною Ірландією, але не можуть дійти згоди щодо «запасного плану» збереження відкритого кордону, у випадку виходу Британії з ЄС без торгівельної угоди.

Британія пропонувала ЄС тимчасово зберегти умови митного союзу для усієї країни, поки не завершиться перехідний період після виходу з євроблоку і не буде готове постійне рішення.

ЄС своєю чергою вважав, що запасний план не може бути обмежений в часі і має стосуватися безпосередньо Північної Ірландії.

Прем’єрка Британії Тереза Мей заявила, що такий варіант «зазіхає» на цілісність Британії і створить новий морський кордон між Британією та Північною Ірландією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ За пів(к)року до Brexit: чи готова Велика Британія?

Нагадаємо, 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. 

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

/Лев Коротаєвський

Матеріал доповнюється
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile