Представники Коаліції за захист громадянського суспільства та низки громадських та правозахисних організацій вимагають відставки генпрокурора Юрія Луценка та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова через смерть радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк.

«Ми обурені станом розслідування нападів і вбивств громадських активістів та вимагаємо відправити у відставку керівництво херсонської поліції, яка з самого початку саботувала розслідування нападу на Катерину Гандзюк, а також вимагаємо відставки генерального прокурора України Юрія Луценка і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, які саботували реформу правоохоронних органів в Україні», — заявили активісти.

«Наразі замовники вбивства Катерини Гандзюк не встановлені. І навіть теоретична можливість їх встановлення і притягнення в подальшому до кримінальної відповідальності під великим питанням через процесуальні перешкоди, які навмисно або з недолугості створені Генеральною прокуратурою України. Розслідування цього вбивства, включно із встановленням його замовників, є вимогою здійснювати ефективне розслідування, яка передбачена у статті 2 Європейської конвенції з прав людини», — наголошують у заяві.

За словами активістів, щонайменше сотня таких нападів на громадських активістів, які сталися на підконтрольній уряду України території після Євромайдану, не розслідуються ефективно.

Вони наполягають на проведенні ефективного розслідування вбивства Катерини Гандзюк та на публічному звіті про заходи, вжиті для встановлення і покарання замовників цього страшного злочину, а також на ефективному розслідуванні інших нападів на громадських активістів, які сталися по всій Україні з часів Євромайдану.

Представники громадських організацій додали, що потерпіла сторона неодноразово заявляла про процесуальні проблеми, які є наслідком здійснення досудового розслідування щодо виконавців і замовників у двох різних провадженнях двома різними органами — Національною поліцією і СБУ. Також зазначають, що потерпіла сторона подавала клопотання і наполягала на об’єднанні двох проваджень в СБУ.

Серед організацій-учасниць Коаліції за захист громадянського суспільства Центр інформації про права людини, Асоціація українських моніторів в діяльності правоохоронних органів,

Український інститут прав людини, Центр громадянських свобод, Бюро соціальних та політичних розробок, Truth Hounds, Луганський обласний правозахисний центр «Альтернатива», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Крим-SOS, Черкаський правозахисний центр, Фундація Відкритий Діалог, Платформа прав людини, Центр правових та політичних досліджень «СІМ», ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ» , Лабораторія цифрової безпеки, Український незалежний центр політичних досліджень, Право на захист, Кримська правозахисна група, Медійна ініціатива за права людини, Молодіжна організація «СТАН», Харківська обласна фундація «Громадська альтернатива» та Благодійний фонд «Восток-SOS»

Також заяву підтримують: Центр протидії корупції, Transparency International Україна, Реанімаційний пакет реформ, Центр економічної стратегії, Разом проти корупції, Центр «Ейдос», Фундація «Відкрите суспільство», Інститут громадянського суспільства, ВГО «Автомайдан», Громадський рух Чесно, ГО Центр UA, ГО «StateWatch», Національна спілка журналістів України, ГО «Інститут масової інформації», ГО «Платформа Громадський Контроль», ГО «Народний Захист», БО «Фундація «Паритет», Антикорупційний Форум Львівщини, ГО «Асоціація розвитку Обухівщини», ГО «Дивовижні», ГО «Опірорг»

Раніше на погоджувальній раді парламенту активісти та правозахисники вимагали створення тимчасової слідчої комісії для розслідування вбивства Катерини Гандзюк.

4 листопада радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк померла у лікарні.

У Києві понад 500 людей вшанували пам'ять Катерини Гандзюк

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Її вбили»: в українських містах вшанували пам’ять херсонської активістки Гандзюк

Президент України Петро Порошенко заявив, що вбивці мають бути покарані. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення.  Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк. 25 вересня у справі щодо нападу на Гандзюк присвоїли додаткову кваліфікацію — «Замах на умисне вбивство, вчинений на замовлення».

ЧИТАЙТЕ ВСІ НОВИНИ ПРО ГАНДЗЮК:  Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Наприкінці вересня Катерина Гандзюк записала відеозвернення.

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Матеріал доповнюється
Поділитись: