УКРАЇНА

Мін’юст хоче стягнути 172 млрд грн з Газпрому у Нідерландах та Британії

4 липня, 2018 13:48
УКРАЇНА/Мін’юст хоче стягнути 172 млрд грн з Газпрому у Нідерландах та Британії
Зберегти
Вигляд
Міністерство юстиції України має намір найняти радника для аналізу можливості стягнення з Газпрому штрафу у розмірі 172 мільярди гривень у Нідерландах та Британії.

Міністерство юстиції України має намір найняти радника для аналізу можливості стягнення з Газпрому штрафу у розмірі 172 мільярди гривень у Нідерландах та Британії.

Про це йдеться у пояснювальній записці до постанови Уряду, передає «Інтерфакс-Україна».

За інформацією Мін’юсту, на території України з Газпрому можуть стягнути лише 72 мільйони гривень у акціях дочірнього підприємства російського газового монополіста «Газтранзит».

В той же час, продати акції «Газтранзиту» в Україні з першого разу так і не вдалося, тому їхню вартість було знижено на 25% до другого аукціону.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 млрд грн.

За рік – через пеню – сума подвоїлася. Загалом ідеться про стягнення з Газпрому в дохід загального фонду бюджету України 171 млрд 931,8 млн грн.

До активів, які уряд планує арештувати потрапило майно компаній «Газпромзбут Україна» та «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України», а також цінні папери ПАТ «Інститут ЮЖНИЙГІПРОГАЗ» та АТ «Газтранзит».

Також Газпром програв апеляцію на арешт його майна в Україні за антимонопольною справою.

Раніше повідомлялось, що уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні.

Вололимир Гройсман заявляв, що акції «Газтранзиту» мають бути продані на аукціоні.

Пов`язані новини