УКРАЇНА

Уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні

7 березня, 2018 18:09
УКРАЇНА/Уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні
Зберегти
Вигляд
В уряді розпочали процес опису та арешту майна російського Газпрому в Україні, у зв’язку з рішенням Антимонопольного комітету від січня 2016 року.

В уряді розпочали процес опису та арешту майна російського Газпрому в Україні, у зв’язку з рішенням Антимонопольного комітету від січня 2016 року. 

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті уряду.

«Позиція України у ситуації з «Газпромом» має бути жорсткою і послідовною», — заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Також прем'єр доручив почати процедуру арешту активів Газпрому по всьому світі у зв'язку із невиконанням рішень Стокгольмського суду.  

Він наголосив, що Газпром має виконувати вердикт Стокгольмського арбітражу і так само виконувати вимогу Антимонопольного органу України та рішення українських судів.

У січні 2016 року Антимонопольний комітет України наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 млрд грн.

За рік – через пеню – сума подвоїлася. Загалом ідеться про стягнення з Газпрому в дохід загального фонду Державного бюджету України 171 931 854 000,00 грн.

До активів, які уряд планує арештувати потрапило майно компаній Газпромзбут Україна та Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України, а також цінні папери ПАТ «Інститут ЮЖНІІГІПРОГАЗ» та АТ «Газтранзит».

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

5 березня Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про розірвання контрактів

В Україні тимчасово обмежили споживання газу через дисбаланс в 15-20 млн кубів на добу. З метою економії газу школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

Пов`язані новини