УКРАЇНА

Заарештовані акції «Газтранзиту» на суму понад 630 млн мають бути продані на аукціоні — уряд

7 березня, 2018 18:17
УКРАЇНА/Заарештовані акції «Газтранзиту» на суму понад 630 млн мають бути продані на аукціоні — уряд
Зберегти
Вигляд
Заарештовані акції приватного акціонерного товариства, яке являлось активом Газпрому — «Газтранзит», вартість яких оцінюють у 630,7 млн грн, повинні бути продані на відкритих аукціонах.

Заарештовані акції приватного акціонерного товариства, яке являлось активом Газпрому — «Газтранзит», вартість яких оцінюють у 630,7 млн грн, повинні бути продані на відкритих аукціонах.

Про це повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

«До оцінки вартості цінних паперів залучили українську компанію «Українська експертна група», яка оцінила вартість акцій ПрАТ «Газтранзит» в 630 747 656,00 грн. Ці акції повинні бути продані на відкритих аукціонах», — сказав Гройсман.

Нагадаємо, у січні 2016 року Антимонопольний комітет наклав на Газпром штраф за зловживання монопольним становищем на ринку природного газу в Україні в розмірі майже 86 млрд грн.

За рік – через пеню – сума подвоїлася. Загалом ідеться про стягнення з Газпрому в дохід загального фонду бюджету України 171 млрд 931,8 млн грн.

До активів, які уряд планує арештувати потрапило майно компаній «Газпромзбут Україна» та «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України», а також цінні папери ПАТ «Інститут ЮЖНИЙГІПРОГАЗ» та АТ «Газтранзит».

Раніше повідомлялось, що уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

5 березня Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про розірвання контрактів

В Україні тимчасово обмежили споживання газу через дисбаланс в 15-20 млн кубів на добу. З метою економії газу школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

Пов`язані новини