УКРАЇНА

Газпром програв Антимонопольному комітету справу про штраф у 171 млрд грн

13 березня, 2018 20:32
УКРАЇНА/Газпром програв Антимонопольному комітету справу про штраф у 171 млрд грн
Зберегти
Вигляд
Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України 171 млрд гривень, накладений на російський Газпром.

Київський апеляційний господарський суд відмовив у задоволенні скарги на штраф Антимонопольного комітету України 171 млрд гривень, накладений на російський Газпром.

Про це повідомляє прес-служба суду.

У 2017 році суд зобов'язав Газпром сплатити до державного бюджету України понад 171 млрд грн за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Проте компанія почала оскаржувати рішення та дії державного виконавця. Незабаром російська корпорація звернулася в апеляційний суд Києва з відповідною скаргою.

«Своєю постановою від 13 березня 2018 по справі № 910/18299/16 КАГС відмовив ПАТ «Газпром» у задоволенні апеляційної скарги і залишив без змін ухвалу місцевого суду щодо механізму виконання судового рішення», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що арештовані акції «Газтранзиту», який був активом Газпрому,  на суму понад 630 млн мають бути продані на аукціоні.

Раніше повідомлялось, що уряд розпочав опис та арешт активів, які належать Газпрому в Україні.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу. 

22 грудня 2017-го Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому у справі про постачання газу. Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу до Газпрому за позовом на транзит газу на суму 4,673 мільярда доларів США. Таким чином, за результатами двох арбітражів між компаніями на поставку і транзит газу Газпром повинен доплатити НАК $2,56 мільярди.

Газпром підтвердив зобов'язання виплатити Нафтогазу $2,56 млрд, але заявив, що не погоджується із таким рішенням. 

За рішенням Стокгольма, Україна зобов'язана купувати російський газ за формулою «бери або плати». Однак 1 березня 2018-го Газпром скасував поставки уже оплаченого газу Україні. Через припинення поставок з Росії, Україна 2 березня скоротила споживання газу на 25 млн куб. м або на 14%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Газові мільярди: чи закінчився двобій Нафтогазу та Газпрому.

5 березня Нафтогаз отримав від Газпрому повідомлення про розірвання контрактів

В Україні тимчасово обмежили споживання газу через дисбаланс в 15-20 млн кубів на добу. З метою економії газу школам та ВНЗ рекомендували закритися до 6 березня для економії газу. Проте вранці 6 березня Міненерго заявило про завершення кризової ситуації з газопостачанням.

Пов`язані новини