Міністерство юстиції США розпочало розслідування за фактом відмивання котів естонським відділенням одного з найбільших банків Данії Danske Bank.

Міністерство юстиції США розпочало розслідування за фактом відмивання котів естонським відділенням одного з найбільших банків Данії Danske Bank.

Про це повідомляє Reuters.

Зокрема, там підозрюють банк у причетності до відмивання близько 230 мільярдів доларів — це загальна вартість всіх операцій, які проводило естонське відділення Danske Bank, яке має сумнівне походження.

В той же час, у самому Danske Bank повідомили, що отримали запит на інформацію від американського Мін’юст «у зв'язку з кримінальним провадженням через розслідування діяльності естонського відділення банку та у повній мірі співпрацюють зі слідством».

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення у Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

В той же час, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Через скандал з відмиванням коштів, у Єврокомісії закликали розслідувати прогалини у законодавстві щодо недопущення відмивання доходів.

Нагадаємо, що через скандал з відмиванням коштів, напередодні голова Danske Bank подав у відставку.

Також повідомлялося, що Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Поділитись: