Мінкульт вимагатиме від Apple та Google заблокувати додаток «ВКонтакте»: може втрутитися у місцеві вибори
Міністерство культури України вимагатиме від компаній Apple та Google прибрати зі своїх онлайн—магазинів додаток соціальної мережі «ВКонтакте», яка змогла обійти блокування в Україні. В уряді наголошують, що через неї спецслужби РФ можуть втрутитися у місцеві вибори.
Про це повідомила пресслужба Мінкульту.
Там кажуть, що разом з РНБО, СБУ та іншими правоохоронними органами уже намагаються заблокувати роботу ВК на території України. Наголошують на ризиках для національної безпеки та для захисту інформаційного простору.
В уряді звертають увагу на те, що зазвичай піки активності російських спецслужб припадають на важливі події в суспільно-політичному житті України. Зараз — це місцеві вибори, які цілком ймовірно можуть стати об’єктом інформаційного впливу за допомогою таких ресурсів, як «ВКонтакте».
Відтак у Мінкульті кажуть, що наразі готують звернення до ІТ-гігантів Apple, Google та інших компаній, щоб ті вилучили мобільний додаток «ВКонтакте» з переліку доступних завантажень для українських користувачів.
Урядовці нагадують, що з 2014 року спецслужби РФ активно використовують «ВКонтакте» для поширення дезінформації та маніпулювання громадською думкою, а також для збору персональних даних та особистої інформації українців.
Санкції проти «ВКонтакте» та низки інших російських IT-платформ дозволили щонайменше вдвічі знизити частку українських користувачів, а деякі ресурси практично повністю втратили українську аудиторію.
Чому «ВКонтакте» знову доступний?
Обійти блокування в Україні російська соцмережа змогла у своєму додатку. Зробили це фактично так само, як у Росії блокування обходив месенджер Telegram — через проксі-сервер. Це сервер посередник, з використанням якого запит йде не напряму, а через інше місце, яке не заблоковане в Україні.
Коли заблокували «ВКонтакте»?
17 травня 2017 року тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про нові санкції РНБО, які передбачали блокування російських соцмереж «ВКонтакте» і «Однокласники», а також сервісів «Яндекс» та низки інших ресурсів. Відтоді цю заборону українська влада постійно продовжує. Після зміни влади заборона залишилась у силі, востаннє її продовжили у травні 2020 року.
- Поділитися: