Міноборони проігнорувало звернення журналістів щодо складнощів з акредитацією в зону бойових дій — ІМІ
У Міністерстві оборони не відповіли журналістам на звернення щодо складнощів з акредитацією в зону Операції об’єднаних сил.
У Міністерстві оборони не відповіли журналістам на звернення щодо складнощів з акредитацією в зону Операції об’єднаних сил.
Про це в коментарі Громадському повідомила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.
«Ми зробили офіційну заяву із журналістами, направили в Міністерство оборони офіційного листа, і не отримали жодної відповіді. Це вперше таке за 4 роки, поки триває війна. Ми просто вражені цієї закритістю», — заявила Романюк.
Фотокореспондент інтернет-видання «Лівий берег» Макс Левін в коментарі Громадському сказав, що понад місяць тому подав необхідні документи для отримання нової прес-карти в Операцію об’єднаних сил, однак досі її не отримав.
«Я подав документи 25-26 травня. Подав усе, що вказано на офіційному сайті (Міністерства оборони – ред.). Подав на офіційному бланку ЗМІ. У мене були раніше кілька карток АТО. І я завжди подавав той самий пакет документів. У мене електронною поштою спитали, чи є інтернет-видання «Лівий берег» друкованим виданням чи газетою, я сказав ні. На цьому переписка завершилася», — розповів Левін.
За словами Левіна, в ООС йому повідомили, що поки фотокореспондент не надасть в пакеті документів свідоцтво про реєстрацію «Лівого берега» як ЗМІ, акредитацію йому не нададуть.
У прес-центрі Операції Об’єднаних сил Громадському повідомили, що з’ясовуватимуть ситуацію. Там додали, що в українському законодавстві справді наявна юридична колізія. Так, існує Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності, а для телеканалів ліцензія від Нацради з питань телебачення та радіомовлення. В той же час інтернет-видання не входять до жодної з цих категорій.
У червні українські та іноземні журналісти звернулися до міністра оборони Степана Полторака через труднощі акредитації у зону Операції Об’єднаних сил.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кінець АТО: що чекає на Донбас із початком операції Об'єднаних сил
30 квітня Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення формату Антитерористичної операції на території Донбасу і перехід до операції Об'єднаних сил.
Таким чином на сході України позпочалася операція Об'єднаних сил на чолі з командувачем і Об'єднаним штабом.
Об'єднаний оперативний штаб уже діє в системі Генштабу. Йому підпорядковуються не тільки підрозділи Збройних сил, але й усі силові структури, що перебувають на території Донецької та Луганської областей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Командувач Об'єднаного оперативного штабу: хто такий Сергій Наєв
Після набуття чинності президентського закону про реінтеграцію Донбасу саме на Об'єднаний оперативний штаб покладаються повноваження щодо регуляції ситуації у зоні бойових дій на сході України, замість штабу АТО.
- Поділитися: