Світ

Міноборони РФ: фігуранти доповіді Bellingcat про катастрофу МН17 «давно звільнені»

25 травня, 2018 19:59
Світ/Міноборони РФ: фігуранти доповіді Bellingcat про катастрофу МН17 «давно звільнені»
Зберегти
Вигляд
У Росії заявили, що офіцери, про яких йдеться у доповіді дослідницької пошукової мережі Bellingcat про збиття MH17, вже давно звільнені зі служби.

У Росії заявили, що офіцери, про яких йдеться у доповіді дослідницької пошукової мережі Bellingcat про збиття MH17, давно звільнені зі служби.

Про це повідомили в Міністерстві оборони Росії, передає «Медуза».

У російському військовому відомстві запевнили, що офіцери, про яких розповіла мережа Bellingcat, «давно звільнені зі служби», а про їх діяльність поза Збройними силами РФ у Міноборони інформації немає.

Також у відомстві наголосили, що радіоперехоплення, на основі якого зроблена доповідь Bellingcat, було сфабриковане.

Крім того, у Міноборони РФ стверджують, що у самій доповіді «вгадується почерк Служби безпеки України».

Раніше Bellingcat встановила ще одного підозрюваного у справі про збиття рейсу МН17.

24 травня 2018 року офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Сергій Дубінський. Водночас, сам Дубінський заперечив свою причетність до катастрофи.

Пізніше журналісти видання «Новая газета» розшукали товариша Дубінського по службі, ветерана бойових дій в Афганістані, а нині — лідера самооборони Запоріжжя Сергія Тіунова, який підтвердив голос Дубінського на запису телефонної розмови, що перехопила міжнародна слідча група.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у катастрофі МН17 Дубінського.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії  «Боїнга» МН17.

ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.

/Павло Калашник

Пов`язані новини