Життя / Соціальний захист

Мінсоцполітики пропонує виплачувати субсидії на рахунки в Ощадбанку

Ліга.нет
Життя/Соціальний захист/Мінсоцполітики пропонує виплачувати субсидії на рахунки в Ощадбанку
Зберегти
Вигляд
Міністерство соціальної політики України пропонує з наступного року виплачувати монетизовані субсидії населенню на персональні рахунки в державному Ощадбанку. При цьому, громадяни зможуть скористатися коштами на будь-які потреби, проте лише у разі відсутності заборгованості за комунальні послуги.

«Ми не змінюємо процедуру призначення субсидій. Отримувачу потрібно подати заяву до органу соціального захисту населення і дати дозвіл на обробку персональних даних банком. Потім відбувається електронний обмін інформацією між органом соціального захисту, Мінсоцполітики, банком та підприємством, яке надає (комунальні) послуги», — повідомив голова директорату сім’ї та соціальної підтримки населення Мінсоцполітики Віталій Музиченко.

Відповідно до запропонованого підходу щодо монетизації субсидій, їх планують виплачувати на персональний банківський рахунок субсидіантів. Пропонується, що рахунок відкриватимуть у державному Ощадбанку.

При цьому, якщо споживач витратив на комунальні послуги менше, ніж передбачено встановленими нормативами, то залишок коштів на банківському рахунку по завершенню опалювального сезону можна буде використати на власні потреби. Для цього необхідно буде написати відповідну заяву.

Водночас зазначається, що у разі наявності заборгованості за комунальні послуги, залишок коштів з рахунку в Ощадбанку направлять на її погашення.

Раніше в уряді повідомляли, що планують завершити процес монетизації субсидій до жовтня 2019 року.

Зокрема, перехід на монетизацію субсидій відбудеться у 3 етапи. Першим етапом передбачається, що з 1 січня 2019 року монетизується субсидія для 100-150 тисяч сімей, які звернулись за субсидіями з новим пакетом документів.

Починаючи з травня відбудеться монетизація субсидій для тих домогосподарств, яким призначили субсидію на неопалювальний сезон, а з 1 жовтня відбудеться повний перехід на монетизацію субсидій.

Зазначимо, що монетизація субсидій — це перехід до моделі, коли призначені населенню субсидії виплачуються у грошовій формі, а не у вигляді знижки у тарифах.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 19 жовтня ухвалили рішення про підвищення цін на газ для населення на 23,5%. Відтак, з 1 листопада вартість газу для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет міністрів України удосконалив порядок нарахування субсидії на сплату житлово-комунальних послуг. Так, відтепер субсидію будуть отримувати ті, хто має борги по ЄСВ з вини роботодавця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ 5 способів утратити субсидію: як змінюється система надання державної допомоги

Раніше в уряді повідомляли, що відмова в отримання субсидії громадянам, які отримають дохід, що менший за мінімальну зарплату, є неправомірною.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Бюджет-2019: дорога СБУ та дешевий уряд

На виплати субсидій громадянам для оплати комунальних послуг уряду може знадобитися додатково 7 мільярдів гривень.

Пов`язані новини