Місія США в ОБСЄ закликає сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися домовленостей і провести обмін полоненими до кінця 2017 року.

Місія США в ОБСЄ закликає сторони конфлікту на Донбасі дотримуватися домовленостей і провести обмін полоненими до кінця 2017 року.

Про це повідомив офіційний представник США при ОБСЄ Гаррі Каміан під час виступу у Відні 14 грудня.

Зокрема, Каміан наголосив на зростанні випадків насильства внаслідок обстрілів на Донбасі.

«Росія має можливість припинити насильство... Дозвольте підкреслити важливість небезпеки насильства, що зростає на лінії зіткнення. У щотижневому звіті СММ за 6 грудня відзначалося різке збільшення порушень припинення вогню і використання забороненої зброї як в Донецьку, так і в Луганську», — наголосив він.

Каміан також закликав Росію вплинути на бойовиків задля припинення порушень режиму тиші.

«Росія ініціювала і продовжує підживлювати війну на сході України. Росія повинна поліпшити безпеку і виконати свої зобов'язання по мінським угодами, в тому числі забезпечити, щоб підтримувані нею найманці припинили вогонь і зменшили напруженість на лінії зіткнення. Присутність там сил під керівництвом Росії ставить під загрозу мир і стабільність», — сказав він.

Нагадаємо, на засіданні Мінську підтвердили готовність до обміну полоненими на Донбасі до новорічних свят.

Раніше повідомлялось, що після розмови з Путіним ватажок «ДНР» Захарченко заявив про готовність обміну полоненими, а ватажок «ЛНР» – перевірити стан здоров'я українських заручників.

Радник голови СБУ Юрій Тандіт, який бере участь у процесі звільнення заручників, повідомив, що Україна готова передати бойовикам 306 затриманих або засуджених людей в обмін на 74 заручники бойовиків на окупованому Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile