Сторони домовились узгодити у найкоротші терміни процедуру і дату обміну, виходячи з прагнення виконати цей обмін до новорічних та різдвяних свят

Представники України у Тристоронній контактній групі щодо врегулювання конфлікту на Донбасі та представники самоназваних «ЛНР» і «ДНР» підтвердили готовність сторін виконати обмін утримуваними до новорічних та різдвяних свят.

Про це повідомила прес-секретарка представника України в групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер за підсумками переговорів у Мінську.

«Підтвердили готовність сторін виконати обмін утримуваними особами на засадах вже затверджених списків та узгодити в найстисліші терміни процедуру і дату обміну, виходячи з прагнення виконати цей обмін до новорічних та різдвяних свят», – написала вона.

Раніше повідомлялось, що після розмови з Путіним ватажок «ДНР» Захарченко заявив про готовність обміну полоненими, а ватажок «ЛНР» – перевірити стан здоров'я українських заручників.

Радник голови СБУ Юрій Тандіт, який бере участь у процесі звільнення заручників, повідомив, що Україна готова передати бойовикам 306 затриманих або засуджених людей в обмін на 74 заручники бойовиків на окупованому Донбасі.

Перед зустріччю в Мінську лідер руху «Український вибір» і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук, який бере участь у переговорному процесі щодо обміну полонених на Донбасі, заявив, що обмін планується провести у два етапи. На першому етапі Україна планує передати бойовикам 306 затриманих або засуджених людей в обмін на 74 заручників на окупованому Донбасі. Після цього планується другий етап – за формулою 80 на 20.

Поділитись: