В Україну прибули експерти Міжнародного валютного фонду для проведення консультацій щодо майбутньої програми співпраці між Україною та МВФ. Місія експертів почала свою роботу.

Про це hromadske повідомили в офіційному представництві МВФ в Україні.

«Експерти МВФ розпочали роботу в Києві», — повідомили hromadske в офіційному представництві МВФ.

18 лютого у МВФ повідомили, що відправили до України місію експертів, яка має обговорити технічні деталі співпраці.

Водночас напередодні закінчилась попередня програма співпраці України та МВФ stand-by, яка тривала 14 місяців. За час програми Україна отримала від МВФ один з трьох передбачених траншів. Розмір траншу склав 1,4 мільярда доларів, а загальний розмір програми фінансування мав скласти до 3,9 мільярда доларів.

Після формування нового уряду Україна почала переговори про нову програму МВФ. Зокрема, Україну декілька разів відвідали місії МВФ.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Остаточно затвердити нову програму між МВФ та Україною має Рада директорів МВФ. Однак наразі цього не сталося. Однією з причин цього називають те, що Україна не виконала попередніх вимог МВФ. Серед них — ухвалення закону, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Також МВФ прагне, аби Україна створила ринок землі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile