За підсумками аудиту міжнародної компанії KPMG Advisory GmbH виявили, що у директора інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу Андрія Фаворова не було конфлікту інтересів, коли він продавав газ компанії «ЕРУ Трейдинг», яку колись співзаснував.

Про це повідомляє прес-служба Нафтогазу.

«Незалежний аудитор дійшов висновку, що «ЕРУ Трейдинг» не отримувало жодних преференцій в угодах з підприємствами групи Нафтогаз. Розслідування також показало, що Фаворов не встановлював ціни чи обсяги поставки для будь-якої компанії, що купувала газ Нафтогазу у зазначений період», — повідомляють у Нафтогазі.

Водночас перевірка аудиторів показала, що механізм запобігання конфлікту інтересів у газовому бізнесі Нафтогазу є недосконалим та потребує змін.

«Наглядова рада доручила менеджменту компанії у найкоротші терміни впровадити докладні рекомендації незалежного аудитора в усіх підприємствах групи та доповісти про виконання цієї роботи», — додають у Нафтогазі.

Операції, щодо яких виникли питання, відбулися у 4 кварталі 2018 року та стосувалися продажу газу «ЕРУ Трейдинг» — одному з найбільших приватних газових трейдерів України — за цінами начебто нижчими за ринкові. До приходу в Нафтогаз наприкінці листопада 2018 року Андрій Фаворов був керуючим директором та партнером в «ЕРУ Трейдинг».

Нагадаємо, що Фаворов перейшов працювати до Нафтогазу наприкінці листопада 2018 року. У 2010-2014 роках Андрій Фаворов працював комерційним директором компанії «ДТЕК» Ріната Ахметова, після чого заснував власну компанію «Енергетичні ресурси України». Компанія спеціалізується на видобутку та торгівлі природним газом та є конкурентом «ДТЕК» на енергетичному ринку.

Поділитись: