Через рекордно теплу зиму та падіння цін на газ на європейських ринках, Молдова зможе купувати газ у ЄС з поставкою через Україну на 16% дешевше, аніж вона платить за контрактами з Газпромом.

Про це повідомив голова Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

«Молдова зараз купує газ у Газпрому за 174 долари (за тисячу кубометрів — ред.) Якщо купувати газ із ЄС з постачанням через Україну, то ціна на вході у Молдову складе близько 146 доларів. Економія близько 28 доларів (16%)», — повідомив Макогон.

Він зазначив, що наразі ціни на газ на європейських газових хабах стрімко падають. Це падіння ціни спостерігається і на енергетичній біржі в Україні, де востаннє ціна газу знизилася до 4000 гривень за тисячу кубометрів (включаючи податок на додану вартість).

Підставою для падіння цін на газ Макогон назвав підписання нового контракту на транзит між Україною та Росією. Цей же контракт надає нові можливості європейським компаніям закуповувати газ на україно-російському кордоні, платячи Україні за його транзит.

Раніше в Операторі ГТС повідомляли, що щороку транзит російського газу приноситиме Україні 2% ВВП.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: