Монастирський позбавив Киву права на нагородну зброю через «негідну поведінку»

Ілля Кива
Ілля Кива«Опозиційна платформа — За життя»

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський підписав наказ про позбавлення народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Іллі Киви права на пістолет, який він отримав у 2015 році.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Підстава — його негідна поведінка і дії, які дискредитують сам факт його нагородження від імені Української держави. Перед законом усі рівні: народні депутати — не виняток», — сказав Монастирський.

Кива отримав пістолет «Форт-17» калібру 9 мм 20 травня 2015 року. Зброю йому вручив тодішній міністр внутрішніх справ Арсен Аваков «за особливі заслуги в захисті конституційних прав і свобод людини і громадянина, зразкове виконання службового та громадянського обов'язку, виявлені при цьому честь і доблесть».

Зазначимо, що у 2016 році Кива отримав від Авакова ще один пістолет — за ті ж заслуги.

Сам Кива на своїй сторінці у Telegram розкритикував рішення Монастирського та назвав його «псевдоміністром». «Не ти мені його давав, і не тобі його в мене забирати», — сказав Кива.

Доповнено. Кива у коментарі виданню «Страна» сказав, що пістолет у 2015 році він нібито отримав за організацію евакуації мирних жителів під час оточення Дебальцевого. «Нам вдалося вивести понад 1000 людей. Я орден поміняв на нагородний пістолет», — сказав Кива.

Він також додав, що Міністерство освіти нібито позбавило його звання кандидата наук, оскільки дисертація не містила новизни.

Нагадаємо, 15 жовтня у річницю вбивства Степана Бандери Кива оприлюднив відеозвернення із привітанням, під час якого здійснив кілька пострілів з автомата у повітря.

У цьому зверненні депутат назвав себе «лідером антифашистського руху в Україні», а Бандеру — «зрадником батьківщини, пособником нацистів» та «соплею».

Згодом депутат отримав через це підозру, а 16 листопада до нього навідалися правоохоронці з обшуками.

Що ще сказав Монастирський?

Він запевнив, що буде позбавляти права на нагородну зброю й інших людей, якщо вони порушуватимуть закон, використовуватимуть зброю для провокацій чи провокувати ненависть у суспільстві.

Міністр нагадав, що до кінця 2021 року в Україні мають створити електронний реєстр зброї. Він спростить процес реєстрації зброї для українців.

Скандали з Іллею Кивою

7 жовтня Кива у відеозверненні привітав президента Росії Володимира Путіна з днем ​​народження і назвав його «великим правителем». У ролику він бажає лідеру держави-агресора «здоров'я, сил і Божого благословення». А запис, ймовірно, був зроблений у кулуарах Верховної Ради.

У липні 2020-го журналісти проєкту розслідувань Bihus.Info встановили, що у декларації Іллі Киви вказана жомова яма площею 400 квадратних метрів. Яму він начебто здавав в оренду, на чому заробив 1,2 млн грн.

Як переконалися Bihus.Info, місце, де розташована яма Киви, вже давно не використовується, а сама яма заросла бур'яном. Цим зацікавилися антикорупційні органи, і зрештою в серпні 2021 року Вищий антикорупційний суд стягнув із Киви 1,2 млн грн доходу з ями.

А 26 квітня 2021 року Кива захистив кандидатську дисертацію з державного управління на тему «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Журналістів на захист (публічний захід) пропускали за списками, які погоджував помічник народного депутата, мотивуючи це «карантинними обмеженнями».

Крім того, за даними Bihus.Info, МАУП нібито «заднім числом» опублікувала збірники конференцій із матеріалами виступів Киви, яких там раніше не було; виш це заперечив. Поки що наукового ступеня Киві не присвоїли: МОН перевіряє ймовірні порушення в дисертації.

А 1 листопада автівку Киву зупинили через порушення правил дорожнього руху. Натомість депутат заявив про «чергову провокацію влади».