Полонений український моряк Андрій Ейдер заявив, що міг захворіти на гепатит В за час утримання у СІЗО «Матроська тиша». Про це повідомляє адвокатка моряка Олександра Маркова.

Офіційне підтвердження цьому буде лише на початку наступного тижня, коли правозахисниця Олександра Маркова зможе ознайомитись з результатами аналізів, які видали моряку при переведенні з СІЗО «Матроська тиша».

28 січня стало відомо, що поранених українців, захоплених росіянами у Чорному морі, перевели із медчастини московського СІЗО «Матроська тиша» до СІЗО «Лефортово».

Нагадаємо, 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: