Трьох поранених у Керченській протоці українських моряків уже перевели з медчастини московського СІЗО «Матроська тиша» до СІЗО «Лефортово». Про це Громадському повідомив адвокат одного з поранених моряків, Василя Сороки, — Сергій Бадамшин.

Він зазначив, що отримав підтвердження інформації про переведення зранку 28 січня.

Усіх трьох поранених моряків, Андрія Артеменка, Василя Сороку та Андрія Ейдера перевели до «Лефортово» 26 січня.

27 січня російський волонтер Костянтин Котов повідомив Громадському, що хотів дещо передати двом пораненим морякам, Василю Сороці та Андрію Ейдеру, утім йому відмовили — «отримувач не знайдений». Такий же статус згодом отримав Андрій Артеменко.

Ще одна російська волонтерка Вікторія Івлєва зазначила, що про переведення до СІЗО «Лефортово» вона дізналася випадково — «сподіваємося, що моряки хоч якось підліковані».

«Прощавай, Матроска (СІЗО «Матроська тиша» — ред.), зручні електронні черги та ФСВП-магазин (Федеральна служба виконання покарань — ред.)! Привіт, Франц Івановичі Лефорт, амбразура та багатокілограмові передачі», — написала Івлєва, зазначивши, що тепер усі полонені моряки (24) будуть в одному СІЗО.

Раніше Бадамшин повідомляв Громадському, що його підзахисного, Василя Сороку, не можна переводити у звичайне СІЗО, а треба направити до звичайної клініки, інакше йому може загрожувати інвалідність.

Нагадаємо, 16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

Поділитись: