Війна

Московська газета видалила зі статті про МН17 версії збиття літака бойовиками «ДНР/ЛНР» — Meduza

28 травня, 2018 17:43
Війна/Московська газета видалила зі статті про МН17 версії збиття літака бойовиками «ДНР/ЛНР» — Meduza
Зберегти
Вигляд
У московській щоденній газеті «Metro» видалили частину статті на тему катастрофи рейсу МН17 на Донбасі, де йшлося про версії збиття літака бойовиками «ДНР» та «ЛНР».

У московській щоденній газеті «Metro» видалили частину статті на тему катастрофи рейсу МН17 на Донбасі, де йшлося про версії збиття літака бойовиками «ДНР» та «ЛНР».

Про це повідомляє інтернет-видання Meduza, один з кореспондентів якої і був автором цієї статті у 2014 році.

Улітку 2014 року кореспондент Євгеній Берг написав у «Metro» замітку «Хто кого. Три версії падіння «Боїнга». Зараз колега Берга у «Meduza» попросив його знайти цю статтю. Як виявилося — у ній залишилася лише одна версія про те, що «Боїнг» міг збити український винищувач. Інші дві про те, що літак збили «ЛНР/ДНР» або ж що на літаку сталася «позаштатна ситуація», зникли.

Автор замітки Берг зателефонував до редакції газети та спитав, чому його роботу відредагували. У «Metro» відповіли, що частина замітки могла зникнути після редизайну сайта.

У «Meduza» зазначили, що помітили це 25 травня, а вже 26-го з сайта московської газети взагалі видалили текст Берга.

Раніше генсек НАТО заявив, що збиття рейсу MH17 є наслідком агресії РФ в Україні і світі.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс Амстердам — Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На борту літака перебували 298 пасажирів та членів екіпажу, усі вони загинули.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Раніше дослідник проекту Bellingcat повідомив, що 53-я зенітно-ракетна бригада Збройних сил Росії, яка транспортувала «Бук», могла здійснити запуск ракети.

24 травня 2018-го члени Міжнародної слідчої групи (JIT), яка розслідує катастрофу рейсу MH17, офіційно заявили, що ракета «Бук», яка збила літак «Боїнг» неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області. 

Австралія та Нідерланди офіційно звинуватили Росію у збитті МН17. Також на дані розслідування відреагували НАТО та ЄС. Велика Британія закликала РФ взяти відповідальність за збиття МН17.

Держдеп США закликав Росію пояснити свою роль у збитті MH17.

Президент РФ Володимир Путін заявив, що не встиг ознайомитися зі змістом доповіді, але може «сказати одразу», що Росія визнає висновки слідства тільки в тому випадку, якщо буде приймати «повноцінну участь в розслідуванні». А Міноборони РФ заявило, що ракети, якою збили МН17, немає на їхньому озброєнні.

25 травня Bellingcat оприлюднила новий звіт щодо катастрофи MH17. Учасники дослідницької групи дійшли висновку, що «Андрій Іванович», або «Оріон», що фігурує в матеріалах міжнародного розслідування катастрофи рейсу MH17, — це офіцер ГРУ Олег Володимирович Іванніков. Саме він брав участь у перекиданні «Бука», з якого збили MH17. Раніше Іванніков 2 роки був міністром оборони Південної Осетії.

Українські користувачі Twitter після після звіту Міжнародної слідчої групи запустили тег #БУКваш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вище керівництво РФ знало про переміщення «Бука» на Донбас — інтерв'ю з дослідником катастрофи МН17

Пов`язані новини