УКРАЇНА

Розслідування катастрофи МН17: користувачі Twitter запустили тег #БУКваш

25 травня, 2018 00:39
УКРАЇНА/Розслідування катастрофи МН17: користувачі Twitter запустили тег #БУКваш
Зберегти
Вигляд
Після оприлюдненої заяви Міжнародної слідчої групи про те, що зенітно-ракетний комплекс «Бук» у 2014 році на окупований Донбас доставила 53 бригада Міноборони Росії, користувачі Twitter запустили тег #БУКваш.

Після оприлюдненої заяви Міжнародної слідчої групи про те, що зенітно-ракетний комплекс «Бук» у 2014 році на окупований Донбас доставила 53 бригада Міноборони Росії, користувачі Twitter запустили тег #БУКваш

З таким хештогом, більшість користувачів висвітлює інформацію про причетність Росії до катастрофи МН17:

Деякі іронізували:

Також закликають бойкотувати Чемпіонат світу у Росії:

24 травня офіційне слідство вперше підтвердило, що ракета «Бук», яка збила літак MH17 неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року, була привезена на окуповану територію Донбасу з Росії і належала 53-й зенітно-ракетній бригаді Міністерства оборони Росії, яка розташована у Курській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Боїнг МН17 збили з «Бука» російської 53-ї бригади — слідство

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка розслідує причини катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій ідеться, що літак збили ракетою класу «земля — повітря», випущеною із зенітно-ракетного комплексу «Бук». Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Пізніше група незалежних розслідувачів Bellingcat оприлюднила доповідь, згідно з якою до збиття літака причетний генерал-майор РФ Сергій Дубінський. Водночас, сам Дубінський заперечив свою причетність до катастрофи. Пізніше журналісти видання «Новая газета» розшукали товариша Дубінського по службі, ветерана бойових дій в Афганістані, а нині — лідера самооборони Запоріжжя Сергія Тіунова, який підтвердив голос Дубінського на запису телефонної розмови, що перехопила міжнародна слідча група.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у катастрофі МН17 Дубінського.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17.

ДИВІТЬСЯ: «Наше завдання — довести справу MH17 до суду», — інтерв'ю очільника міжнародної слідчої групи.

Пов`язані новини