Москва готується легітимізувати бойовиків? Глава «ДНР» хоче вступити до партії Путіна перед виборами до Державної думи

Ватажок «ДНР» Денис Пушилін заявив про наміри вступити до лав російської провладної партії «Єдина Росія». Правозахисники раніше заявляли про наміри Москви провести до російського парламенту членів незаконних збройних формувань на Донбасі на виборах у вересні 2021 року.

Про свої наміри Пушилін заявив у четвер, 15 липня, повідомляють «Новости Донбасса» з посиланням на ресурси бойовиків.

«Завжди треба діяти, виходячи з тих внутрішніх пріоритетів, які є в людини, те, що вона вважає правильним. Тому це вважаю абсолютно правильним кроком із мого боку», — так «глава» «ДНР» відповів на питання, чи вступатиме від до «Єдиної Росії».

Того ж 15 липня депутати «Єдиної Росії» організували так звані агітаційні форуми в окупованому Донецьку й Луганську. На них, як пишуть «Новости Донбасса», в місцевих жителів збирали заяви з паспортами РФ на підтримку російської партії — це перший крок для долучення до неї.

МЗС України, яке раніше не раз критикувало «вояжі» російських політиків на окуповані українські території з агітаційною метою, нам у коментарі назвало агітфоруми «Єдиної Росії» «кроком політичного відчаю», до якого партія вдалася на тлі падіння рейтингів удома, в РФ.

Ще у травні 2021 року «Східна правозахисна група» з посиланням на джерела на окупованих територіях повідомляла, що Росія має намір допустити до участі у виборах до Державної думи у вересні 2021 року деяких бойовиків «ДНР».

Також правозахисники стверджували, що в «Л/ДНР» будуть відкриті дільниці для голосування на російських виборах, але бойовики потім заявили, що цього не буде. А втім, планують або завозити людей з окупованого Донбасу до Росії, або організувати електронне голосування.

Для участі у виборах у Росії — і як кандидати, і як виборці — потрібно досягти 18-річного віку й мати громадянство РФ. Росія з 2019 року активно роздає російські паспорти на окупованих територіях Донбасу після ухвалення спрощеної процедури.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на початку травня 2021 року повідомила, що російські паспорти на окупованому Донбасі вже отримали майже 600 тисяч українців. Російська сторона називає число в понад 500 тисяч.

Українська влада заявила про невизнання таких паспортів. Цю позицію підтримав Євросоюз. Не визнавати документи закликали й держави-учасниці Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ).

Раніше міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявляв, що після звільнення окупованої частини Донбасу жителі, які мають російські паспорти, зможуть залишитися там і вважатимуться іноземцями.