Мотив нападу на Катерину Гандзюк у зв'язку з тим, що вона нібито має проросійські погляди, озвучений у деяких показах підозрюваних, насправді є вигаданим.

Мотив нападу на Катерину Гандзюк у зв'язку з тим, що вона нібито має проросійські погляди, озвучений у деяких показах підозрюваних, насправді є вигаданим.

Про це Громадському повідомила адвокатка Гандзюк — Євгенія Закревська.

Журналіст Сергій Нікітенко оприлюднив подяку, вручену раніше Катерині Гандзюк командиром 5-го батальйону «Української добровольчої армії» «за допомогу і підтримку добровольців» від імені усіх бійців. Закревська нагадала, що підозрювані у нападі на Гандзюк виявилися бійцями цього ж батальйону.

Це, на думку адвокатки, підтверджує, що мотив злочину про те, що Гандзюк мала нібито проросійські погляди, є вигаданим.

«Сьогодні опублікували як на мене один із доказів того, що задекларований виконавцями мотив злочину щодо Гандзюк насправді вигаданий. Це подяка бійців саме цього батальйону «Української добровольчої армії», яким пред’явлено підозру у злочині… Подяка Катерині від них за те, що вона їм допомагає! Але одночасно в деяких показах вони це начебто вчинили тому, що вона має проросійські погляди», — пояснила Закревська.

За її словами, це означає, що виконавці злочину не мали жодного особистого чи політичного мотиву, окрім корисливого.

«Це означає, що це замовний злочин, це означає, що прокуратура фактично має докваліфікувати і внести в реєстр додаткові пункти цієї статті. Тому що є дуже погана традиція — розслідувати замовні злочини як злочини, вчинені начебто одним виконавцем самостійно. Потім коли справа щодо виконавців переходить до суду, замовника вже ніхто не шукає, бо справа вже завершена…», — пояснила Закревська.

«Я цього дуже не хочу і цього не буде в цій справі… Прокуратурі варто самій це зробити, показати, що розшукується замовник», — наголосила адвокатка.

31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного  відділення

Поліція кваліфікувала напад на активістку як замах на вбивство. Жінка отримала близько 30% опіків шкіри. Адвокат повідомив, що Гандзюк облили концентрованою сірчаною кислотою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Напад на радницю міського голови Херсона: що відомо

1 серпня Гандзюк перевели до лікарні в Києві. СБУ розпочало кримінальне провадження щодо замаху на вбивство херсонської активістки Гандзюк.

20 серпня суд узяв під варту другого фігуранта справи про напад на Гандзюк — Віктора Горбунова. Горбунова взяли під варту. 

21 серпня у Херсоні суд обрав запобіжний захід ще двом підозрюваним у причетності до вчинення замаху на вбивство на радницю міськголови Херсонської міської ради Катерини Гандзюк — Сергію Торбіну та Володимиру Васяновичу.

22 серпня підозрюваного в нападі на Гандзюк В'ячеслава Вишневського відправили під домашній арешт на час слідства. 

23 серпня Херсонський міський суд узяв під варту підозрюваного у виконанні злочину щодо Катерини Гандзюк Микиту Грабчука на 60 діб.

Четверо з п’яти підозрюваних у нападі Гандзюк зізналися у скоєнні злочину.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поділитись: