МОЗ Ізраїлю: Четверта доза вакцини втричі підвищує захист від серйозних захворювань для людей старше 60 років
Четверта доза вакцини проти коронавірусу для людей віком від 60 років забезпечує потрійний захист від серйозних захворювань і подвійний захист від інфекції в нинішній хвилі, спричиненій штамом «Омікрон».
Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я Ізраїлю, цитує The Times of Israel.
У відомстві кажуть, що такі дані є результатом первинного аналізу експертів з різних провідних академічних і медичних установ. Вони порівнювали ефективність щеплення у людей, які мали три та чотири дози.
Дані засновані на 400 тисячах ізраїльтян, які отримали четверту дозу вакцини, і 600 тисячах, які мали три дози. Результати будуть оновлюватися з часом після надходження нової інформації.
Наразі чиновники розглядають можливість скасування правил Green Pass, за якими протягом багатьох місяців вхід у більшість громадських місць дозволяли лише тим, хто був вакцинований або одужав від COVID-19 протягом попередніх 6 місяців, або ж здав негативний тест не давніше, як за 72 години.
Інше дослідження
Нещодавно ізраїльські вчені з медичного центру Шиба заявили, що четверте щеплення проти коронавірусу лише частково захищає від зараження штамом «Омікрон».
Попереднє дослідження розпочалося у грудні, коли 150 медичних працівників отримали четверте щеплення вакциною Pfizer. Зазвичай у подібних випробуваннях беруть участь тисячі людей, а результати відстежують упродовж місяців.
Проте імунолог Сиріл Коен, який не брав участь у дослідженні, каже, що під час випробування не брали до уваги важливу деталь: скільки вакцинованих, які інфікувалися «Омікроном», потрапили до лікарень, і який у них був перебіг захворювання. Адже для медичної системи важливо, скільки людей з ускладненнями потраплять до лікарні.
Нагадаємо, наприкінці грудня 2021 року Ізраїль став однією з перших країн, що дозволила робити четверте щеплення проти коронавірусу окремим групам людей. Проте даних про ефективність таких щеплень не було.
Що відомо про «Омікрон»?
Штам, який наразі має назву B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та в Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки.
Учені заявили, що новий штам має 32 мутації в білку-«шипі» коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується. Вважається, що новий штам заразніший за попередні.
Частина вакцин працює так, що доставляє в клітини ген із закодованим білком-«шипом», клітина синтезує цей білок, а організм людини виробляє імунну відповідь. Тому науковці занепокоїлися, що нові мутації можуть погіршити ефективність вакцин проти COVID-19.
Схоже, бустерні щеплення можуть стати ключем до захисту від зараження. Водночас Pfizer та Moderna працюють над окремими вакцинами проти «Омікрону».
Новий штам зафіксували щонайменше у 106 країнах світу. У ВООЗ прогнозували, що найближчим часом «Омікрон» стане найпоширенішим варіантом у світі.
- Поділитися: